2022-0289.jpg

Vybrané metody forenzní genetiky

Drábek, Jiří, ed.

1. vydání, 2022, 150 stran,
ISBN 978-80-244-6177-9
Prodejní cena se slevou
Prodejní cena0 Kč
Sleva
Cena / COM_VIRTUEMART_UNIT_SYMBOL_:

2022-0289_Drabek.pdf
Soubor dostupný po dokončení objednávky.
E-kniha
obor - Lékařství
Metodická kniha “Vybrané metody forenzní genetiky “ je určena laboratorním pracovníkům v KÚP, v OKTE a v dalších laboratořích, které se zabývají genetickými metodami s potenciálem použití v kriminalistice. Poslouží snad také studentům bakalářských, magisterských a doktorských studijních programů přírodovědeckých fakult.
Kniha si neklade za cíl poskytnout celkový přehled o současném stavu vývoje metod v oblasti forenzní genetiky. Cílem našeho 11 členného autorského týmu je poskytnout čtenářům přehled jen těch metod, které jsme sami ve svých laboratořích zavedli a zvalidovali.
Po úvodní, teoretické kapitole následuje pět metodických kapitol: sestavení profilů DNA analýzou STR lokusů, identifikace neznámého zvířecího druhu, mtDNA sekvenování s využitím masivně paralelního sekvenování a dva způsoby detekce metylace pro stanovení biologického věku: pyrosekvenování komerční soupravou a masivně paralelní sekvenování laboratorně vyvinutou metodou.
Před každou metodickou kapitolou jsou popsány principy metody, pro názornost jsme knihu zpestřili obrázky a schématy. Za každou kapitolou jsou tipy na řešení případných problémů. Kniha propaguje nejlepší laboratorní praxi pro zvýšení spolehlivosti forenzních laboratorních vyšetření.

Publikace autora

Ostatní si také koupili